Tomografia Komputerowa

 

W naszej Pracowni Tomografii Komputerowej wykorzystujemy najnowszy i jeden z najlepszych na świecie tomograf Siemens SOMATOM. Jest to nowoczesne urządzenie zaprojektowane z myślą o szybkim i efektywnym przeprowadzaniu badań. Zapewnia wysoką jakość obrazu przy wykorzystaniu minimalnej dawki promieniowania. Charakteryzuje się unikalnymi rozwiązaniami technologicznymi takimi jak: bardzo czułe i szybkie detektory UFC (Ultra Fast Ceramic) oraz rozwiązaniami procesu rekonstrukcji obrazów równoczesnymi z procesem badania, co zapewnia krótki czas uzyskania zrekonstruowanych obrazów, jak również pozwala na przebadanie dużej liczby pacjentów.

 

Stanowi on potężne narzędzia wsparcia analiz diagnostycznych, poczynając od standardowych badań głowy, klatki piersiowej czy brzucha, po specjalistyczne badania serca zsynchronizowane z EKG. Aparat służy m.in. do diagnostyki naczyń obwodowych. Oprogramowanie umożliwia perfuzję wielonarządową z wyspecjalizowanymi protokołami do oceny ukrwienia nerek, śledzony, gruczołu krokowego i kości oraz do oceny mózgowego przepływu krwi i guzów mózgu z funkcją klasyfikacji tkankowej.

 

Zaletami są:
- znakomita jakość obrazowanych szczegółów anatomicznych,
- minimalizacja dawki promieniowania w trakcie badania,
- wyjątkowa wiarygodność i szybkość procesu diagnozowania,
- maksymalny możliwy poziom wydajności aparatury.


Kliniki:


University Clinical Centre (Invasive Medicine Centre) in Gdansk

Smoluchowskiego 17, 80-214 Gdansk

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (Centrum Medycyny Inwazyjnej) jeden z najnowocześniejszych szpitali w Europie posiadający 311 łóżek na 12 oddziałach zabiegowych. Sercem nowego szpitala jest blok oper... więcej »

Nasze centra medyczne


Nasze centra medyczne
Więcej
Copyrights © 2009-2016 TreatmentInPoland.com
Projekt: Dioma.pl