Artroskopia i zabiegi artroskopowe

 

Operacja mało inwazyjna  dająca pełny wgląd w jamę stawu.  W trakcie zabiegu naprawiamy lub rekonstruujemy uszkodzenia łąkotek, więzadeł i chrząstki.

 

Artroskopia stawów - jest techniką operacyjną charakteryzującą się niewielką inwazyjnością. Dzięki artroskopii możliwy jest wgląd do stawów. Wykonane niewielkie otwory i wprowadzenie kamery do stawu oszczędza rozległych ran operacyjnych. Operujący chirurg na monitorze w powiększeniu ogląda wszystkie elementy stawu, w którym znajduje się artroskop. Dodatkowe precyzyjne narzędzia pozwalają na wykonanie procedur chirurgicznych.  Artroskopia jest możliwa w przypadku różnych stawów: kolanowego, barkowego, skokowego, łokcia, również  stawu biodrowego. Dzięki artroskopii możliwa jest naprawa uszkodzonych  struktur stawowych. W przypadku stawu kolanowego : napawa, lub usunięcie fragmentu łąkotki, zaopatrzenie powierzchni uszkodzonej chrząstki stawowej, rekonstrukcje więzadeł i  przeszczepy chrząstki . W zakresie stawu barkowego: naprawa uszkodzonych ścięgien  i  obrąbka stawowego. W coraz nowocześniejszych metodach artroskopowych wykorzystywane są różnego rodzaju wszczepy mocujące, które pozwalają na naprawę określonej struktury, a nie usunięcie, większość z nich wchłania się po jakimś czasie i nie wymaga usunięcia.

 

Leczenie z zastosowaniem artroskopii jest wykorzystywanie  w stanach pourazowych związanych z uprawianiem sportów – zerwania więzadeł, uszkodzenia łąkotek. Szerokie jest zastosowanie w leczeniu choroby zwyrodnieniowej. Ta małoinwazyjna technika operacyjna, zastosowana odpowiednio wcześnie pozwala na powrót do zdrowia. Często zwłoka w podjęciu odpowiedniego leczenia sprawia, że zmiana staje się nieodwracalna.

 

Skomplikowane zabiegi rekonstrukcyjne muszą być uzupełnione profesjonalną rehabilitacją. Wiele ośrodków nie stosuje się do tej sprawdzonej zasady. Wtedy nawet najlepiej wykonany zabieg może zakończyć się niepowodzeniem.

 

Choroba powinna trwać jak najkrócej. Obecnie niezmiernie ważne jest skuteczne leczenia, dzięki czemu możliwy jest wczesny powrót do pracy, ulubionego sportu. Takie możliwości daje artroskopia stawów, jednak musi być podjęta we właściwym czasie.


Kliniki:


University Clinical Centre (Invasive Medicine Centre) in Gdansk

Smoluchowskiego 17, 80-214 Gdansk

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (Centrum Medycyny Inwazyjnej) jeden z najnowocześniejszych szpitali w Europie posiadający 311 łóżek na 12 oddziałach zabiegowych. Sercem nowego szpitala jest blok oper... więcej »

Prywatna Poliklinika "Na Grobli"

Plac Hirszfelda 1, 53-413 Wroclaw

Nasza specjalność to ginekologia estetyczna, chirurgia przepuklin i hemoroidów oraz chirugia naczyniowa. Nasza łączona oferta zabiegów ginekologicznych rozwiąże Twoje problemy w ciągu jednej operacji.... więcej »

Nasze centra medyczne


Nasze centra medyczne
Więcej
Copyrights © 2009-2016 TreatmentInPoland.com
Projekt: Dioma.pl